Bostik 1782 – klej dla rzemiosła

BOSTIK 1782 Kontaktlim  jest klejem na bazie kauczuku nitrylowego i żywic syntetycznych rozpuszczonych w rozpuszczalnikach organicznych. Tworzy trwałą spoinę bez stosowania utwardzacza, wysokiej temperatury, czy długiego czasu dociskania. Może być stosowany w przemyśle jak również w rzemiośle. Spoina charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i przyczepnością. Końcową wytrzymałość złącze uzyskuje po 7 dniach.

Sposób klejenia klejem BOSTIK 1782 Kontaktlim
Wielu producentów podaje dokładne informacje dotyczące obróbki wstępnej materiału przed rozpoczęciem klejenia klejem BOSTIK 1782 Kontaktlim. Należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń producenta. Przedstawione poniżej zalecenia są wskazówkami dotyczącymi jedynie samego procesu klejenia.

Należy upewnić się czy powierzchnie, które mają być klejone klejem  BOSTIK 1782 Kontaktlim  są czyste, suche i dopasowane do siebie – należy usunąć z nich kurz, starą farbę, tłuszcz, wosk i inne zanieczyszczenia. Temperatura podłoża, klejonego materiału oraz otoczenia powinna wynosić +15 – +20°C.

  1. Dobrze wymieszaj klej.
  2. Rozprowadź odpowiednio grubą warstwę kleju na podłożu oraz na klejonym materiale.
    Uwaga!
    Materiały o dużej [absorpcji] zagruntować rozcieńczonym klejem i pozostawić na 1 godz. przed położeniem następnej warstwy kleju.
  3. Poczekaj aż klej przeschnie (nie będzie „moczył” palców), co trwa z reguły 5 minut i jest zależne od temp. materiału, otoczenia, jak również od wentylacji. Nie należy wydłużać czasu wysychania kleju do więcej niż 10 minut. Czas montażu można wydłużyć do ok. 60 minut aktywując klej na gorąco.
  4. Połącz materiały i dokładnie do siebie dociśnij. Jeżeli chcesz otrzymać silną i trwałą spoinę, zwróć szczególną uwagę na dokładne połączenie obu powierzchni.
  5. Plamy z kleju BOSTIK 1782 Kontaktlim  usuń rozcieńczalnikiem BOSTIK NR 4.